Viselkedés?

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Miskolczy József

2011-10-29 - 20:10

Nos, a helyzet az, hogy a felvetett gondolatok mellett is lehetne időzni...nem is kicsit...sok más hasonló gondolat sorakoztatható fel a "hogyan öljünk meg egy gyülekezetet" témakörében.
Hadd mondjam mégis azt, hogy erre fordítson időt maga az Ördög (direct imigyen, nagybetüvel...)
mi pedig - no persze, csak ha kérhetném...ha úgy tetszik...ha készek vagyunk rá...időzzünk el inkább amellett, hogyan lehetne ezeket a folyamatokat visszafordítani - ezeket a lépéseket (ha már megtörténtté tenni nem is lehet) következményeikben enyhíteni, esetleg ellensúlyozni...??
Nem volna kedvünk inkább ehhez???

óházi józsef

2010-04-18 - 08:20

Érdekes a tiszteletes asszony elővezetése...
Ha időznénk mellette egy kicsit, talán körvonalazódhatna egy kép arról, hogy mitől lett ilyen a ma keresztyénsége világszerte? Hogyan lehet, hogy egy istentelen, ember-, környezet- és egyáltalán mindenpusztító ideológia gyökerezett meg - és elsősorban az ún. "keresztény/ keresztyén talajon. Éppen ott, ahol az önmagát adó Istenről beszélnek. Hogyan lett ez az "ÜZENET" nemkívánatossá, hiteltelenné?
Ha valakinek van gondolata, felelős közkinccsé tenni, építeni vele ...
...???

Kó(h)en -

2009-03-30 - 14:26

Köszönjük Dr. Bene Károlynak ezúton is a reklámot.
Akinek nem inge ne vegye magára.
A számítógép nem a szerzőséget érti az alatt, hogy "írta".

berta nagy

2009-03-28 - 14:51

A "böngészőben" a www.ere.hu honlapon találtam egy nagyon érdeekes utasításra mutató jelzőket. Ez azért is érdekes mert ezt az emődi lelkész-asszon írta. Lehet-e belőle tanulni? vagy???

Hogyan lehet megölni egy gyülekezetet?
• Ne járj a gyülekezetbe!
• Ha mégis jársz, későn érkezz!
• Ha gyülekezetbe mész, duzzogva jelenj meg!
• Minden istentiszteleten kérdezd meg magadtól: “Mi hasznom van nekem ebből?”
• Sohase vállalj tisztséget! Jobb távol állni és kritizálni.
• Legalább ötven százalékban más gyülekezeteket látogass, hadd jöjjön rá a prédikátor, hogy nem kötődsz hozzá! Semmi sem hasonlítható a függetlenséghez.
• Szolgáljon rá a prédikátor a fizetésére; ő végezzen minden munkát!
• Jó hátra ülj, és sohase énekelj! Ha mégis énekelsz, akkor fals hangon rikácsolj és maradj le a többitől!
• Soha ne add be misszióadományodat addig, amíg nem látod, hogy megszolgáltak érte, és azután is várakozz vele egy ideig!
• Sose bátorítsd a lelkipásztort! Ha kedveled a prédikációt, maradj néma! Már sok prédikátort tönkretett a hízelgés.
• Jó, ha elmondod prédikátorod hibáit minden idegennek, aki mégis betéved az imaházba. Talán hosszú időbe telne nekik, míg erre maguktól is rájönnének.
• Természetesen, nem várhatod el, hogy új tagok kerüljenek a gyülekezetbe egy ilyen lelkipásztor mellett.
• Ha gyülekezetedben történetesen összhang van, nevezd azt apátiának, közömbösségnek, a lelkesedés hiánynak, vagy bárminek a nap alatt, csak ne annak, ami valójában!
• Ha van néhány lelkes szolgálattevő a gyülekezetben, tiltakozz amiatt, hogy a gyülekezetet bizonyos klikk vezeti!

rss

Napi lelki táplálék

„…ha nekem nem is hinnétek, higgyetek a cselekedeteknek, hogy felismerjétek és tudjátok: az Atya énbennem van, és én az Atyában.” Jn 10,38

Lk 12,41–59

„…a föld és az ég jelenségeit felismeritek, e mostani időt miért nem tudjátok felismerni?” (56). 

tovább

(30) „Az igaz soha meg nem inog, de a bűnösök nem maradnak meg a földön.” (Példabeszédek 10)

– Károli Gáspár fordítása így hangzik: „Az igaz soha meg nem mozdul; de az istentelenek nem lakják a földet.” Az egyik ismerősöm „lecserélte” a feleségét; de a felesége korábban már megcsalta őt. Ismerem mindkettőt, nyughatatlanok, a szemük sem áll jól: egy talicskát nem bíznék rájuk. 

tovább

Lukács 21,5–11 - Perspektívaváltás

Nagy Heródes, aki Jézus születésekor kormányzott, a templomból igazi pompás épületet csinált, amely akkoriban nem csak a zsidók körében váltott ki nagy csodálkozást. 

tovább

2018. március 6.

Okos istentisztelet

„Kérlek azért titeket, testvéreim, az Isten irgalmasságára, hogy okos istentiszteletként szánjátok oda magatokat élő szent Istennek tetsző áldozatul, és ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg elmétek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.” (Róm 12,1-2)

tovább

Tanka János: Tavaszodik

Köszönöm neked ezt a percet,
én Istenem, hogy víg vagyok,
hogy hó olvad a lágy barázdán,
a mogyoró is bomlik sárgán,
s az égből azúr-illatok

felhője csap szívem tavába
s vitorláit ezernyi cél
hajrázó hittel újra bontja;
mint türelmetlen feslő bodza
melegszem napod fényinél,