Lévay-ünnepség Sajószentpéteren

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

F.Tóth Lajos

2010-11-28 - 18:26

Tisztelt Szerkesztősé!
F.Tóth Lajos vagyok Túrkevén élek. Az Európa rádiót hallgatva értesültünk a Lévai József emlékére rendezett ünnepségükről. Azért hallgattuk ezt nagy érdeklődéssel, mert édesanyám Bartha Jolán (90 éves) a rendelkezésünkre álló családfa adatai alapján az egyetlen élő egyenesági leszármazottja Lévai Józsefnek. Édesanyám édesanyja Bodnár Jolán, az ő édesanyja Benedikty Julianna, akinek az édesanyja Lévai Erzsébet és az ő testvére volt Lévai József. Tehát Lévai József az én édesanyám dédanyjának a testvére volt. Nagyon sokat mesélt erről édesanyám és nagymamám is, és büszkén szavalta a Szüretünk c. verset, melyben a "két kis húg" akikről Lévai József ír a versben az egyik nagymamám volt.
Ha édesanyám egészsége engedi, tavasszal szeretnénk ellátogatni Sajószentpéterre és megtekinteni az emlékházat. Esetleg ha eközben valamilyen ünnepséget szerveznek, kérem sziveskedjenek tájékoztatni.
Tisztelettel: F.Tóth Lajos 5420 Túrkeve, Ecsegi út.3.

Adminisztrátor

2010-11-22 - 19:00

Lévay József születésének 185. évfordulójára emlékezett a Sajószentpéter-bányai és Nagytemplomi református gyülekezet, valamint a Református Nőszövetség november 21-én a sajószentpéteri református nagytemplomban. Az alkalmon a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, valamint a SKÁI Hunyadi János Tagiskola diákjai szolgáltak megemlékező műsorral.

A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

„…ha nekem nem is hinnétek, higgyetek a cselekedeteknek, hogy felismerjétek és tudjátok: az Atya énbennem van, és én az Atyában.” Jn 10,38

Lk 12,41–59

„…a föld és az ég jelenségeit felismeritek, e mostani időt miért nem tudjátok felismerni?” (56). 

tovább

(30) „Az igaz soha meg nem inog, de a bűnösök nem maradnak meg a földön.” (Példabeszédek 10)

– Károli Gáspár fordítása így hangzik: „Az igaz soha meg nem mozdul; de az istentelenek nem lakják a földet.” Az egyik ismerősöm „lecserélte” a feleségét; de a felesége korábban már megcsalta őt. Ismerem mindkettőt, nyughatatlanok, a szemük sem áll jól: egy talicskát nem bíznék rájuk. 

tovább

Lukács 21,5–11 - Perspektívaváltás

Nagy Heródes, aki Jézus születésekor kormányzott, a templomból igazi pompás épületet csinált, amely akkoriban nem csak a zsidók körében váltott ki nagy csodálkozást. 

tovább

2018. március 6.

Okos istentisztelet

„Kérlek azért titeket, testvéreim, az Isten irgalmasságára, hogy okos istentiszteletként szánjátok oda magatokat élő szent Istennek tetsző áldozatul, és ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg elmétek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.” (Róm 12,1-2)

tovább

Tanka János: Tavaszodik

Köszönöm neked ezt a percet,
én Istenem, hogy víg vagyok,
hogy hó olvad a lágy barázdán,
a mogyoró is bomlik sárgán,
s az égből azúr-illatok

felhője csap szívem tavába
s vitorláit ezernyi cél
hajrázó hittel újra bontja;
mint türelmetlen feslő bodza
melegszem napod fényinél,