Díszdoktoravatás Cserépfalun

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

karcagi sándorné

2011-03-17 - 15:48

Tisztelettel köszöntök minden kedves olvasót!
Istennek hála én is részt vehettem a Díszdoktoravatáson,és igazán őszintén írhatom ,hogy életem egyik legcsodálatosabb alkalmán lehettem jelen,ahol az emberi szerénység és hatalmas hitbéli életvitel tanúi lehettünk.A Professzorok,dr Benke György nagytiszteletű úr és a lelkészünk dr.Martoni
Molnár Sándor igehirdetéseit hallgatva olyan ajándékot kaptunk,melyet Isten küldött el általuk számunkra!Hálásan köszönöm Istennek,hogy Cserépfalut ilyen értékes és alázatos lelkésszel ajándékozta meg!Kívánok neki és családjának, valamint minden magyar embernek Békében,Hitben és Szeretetben boldog életet! Karcagi Sándorné Aranka

Adminisztrátor

2011-03-15 - 10:02

Ünnepi istentisztelet keretében avatták a Cranmer Memorial Bible College and Seminary díszdoktorává dr. h.c. Molnár Sándor lelkipásztort március 13-án, vasárnap a cserépfalui református templomban.

A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

…az ezredes is megijedt, amikor megtudta, hogy római polgár, akit megkötöztetett. ApCsel 22,29b

2Sám 3,1–21

„Hát a júdai kutyák feje vagyok én?” (8). Sértődtél már meg arra, akinek igaza volt veled szemben? Kötöttél már szövetséget olyannal, akit nem sokkal előbb még utálva lenéztél – csak mert így hozta az érdeked? 

tovább

(24) „…vigyék a várba…” (Apostolok cselekedetei 22,22–30)

Pál beszéde bűnbánattal teli hitvallás volt, bizonyságtétel Isten megváltó szeretetéről, amelyet Jézus Krisztusban kijelentett minden nép számára (22,1–21).

tovább

NEHÉMIÁS 3,1-5. 33-38 - Csak bátorság!

„Már olyan sokszor megpróbáltad és minden alkalommal félúton visszafordultál. Ezúttal miért nem?” Időnként felteszem magamnak ezt a kérdést. Már sokszor mertem önálló lépéseket tenni. 

tovább

2017. szeptember 25. hétfő

Tartsátok becsületbeli dolognak, hogy csendesen éljetek, tegyétek a magatok dolgát, és saját kezetekkel dolgozzatok, ahogyan elrendeltük nektek. (1Thess 4:11)

tovább

ifj. Bartha Sándor: Elfáradtunk?

Még távol a csúcs.
Még nagyon messze.
Ködfoszlányok és felhők fedte,
messzi csúcs.
Ólomléptekkel, kőnehéz szívekkel
araszolunk felé,
s míg magunknak bíztatón suttogunk:
menni, menni kell!

tovább