Íme, nyitott ajtót adtam eléd

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Miskolczy József

2011-11-01 - 17:17

Hadd emeljem ki a következő sorokat:
-------------------------------------------------------
Aláhúznám a minden szót, hiszen úgy gondolom, hogy nincs egyszemélyes gyülekezet, nincs egyszemélyes szolgálat, és misszió sem. Így a reformáció másik nagy üzenete az egyetemes papság kérdése, annak újraértelmezése. Sok nehézség származik ebből egyházunkban. Minden oldalon túlterhelt, megfáradt lelkipásztorok, elerőtlenedő szolgálattevők, megbántottság, értelmetlen versengés… de miért vannak ezek? Az aratnivaló sok, a munkás pedig rettenetesen kevés. Miért nem tudjuk sokszor partnernek tekinteni egymást? Minden oldalon nagyon komoly bűnbánatra, és alázatra van szükségünk ebben a kérdésben. Fontos üzenete az ünnepnek a missziói parancs felélesztése. Tudunk-e közösségben, együtt imádkozni, hogy valóban megrendüljön a hely, ahol együtt vagyunk – nagyon fontos kérdések ezek.
------------------------------------------------
Ma, okt 31-e után, halottak napján számomra ezek a gondolatok annak az időszerűségét emelik ki, hogy ha már ennyien vannak mögöttünk..."a bizonyságtevők ekkora fellege" - akkor miért vagyunk még mindig reformátor elődeinkhez (hogy arról ne is beszéljek, hogy tanítványokként mit is kellene tennünk...) méltatlanul ilyen nehezen kezdeményezők, ilyen nehezen indulók az Ige és az engedelmesség reformátori kettőse felé?

Adminisztrátor

2011-10-29 - 22:40

Istentől nagy lehetőséget kaptunk abban, hogy reformátusok lehetünk. A protestálás nem emberi szembehelyezkedést jelent számomra, hanem a világgal való harcot. Az Isten mellett letenni a voksunkat – ha szabad így fogalmaznom – tudván azt, hogy ő választott ki minket erre a küldetésre. Számomra ez a protestantizmus, nem pedig annak a megkövesedése, ami a 16. században lezajlott.
A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

…az ezredes is megijedt, amikor megtudta, hogy római polgár, akit megkötöztetett. ApCsel 22,29b

2Sám 3,1–21

„Hát a júdai kutyák feje vagyok én?” (8). Sértődtél már meg arra, akinek igaza volt veled szemben? Kötöttél már szövetséget olyannal, akit nem sokkal előbb még utálva lenéztél – csak mert így hozta az érdeked? 

tovább

(24) „…vigyék a várba…” (Apostolok cselekedetei 22,22–30)

Pál beszéde bűnbánattal teli hitvallás volt, bizonyságtétel Isten megváltó szeretetéről, amelyet Jézus Krisztusban kijelentett minden nép számára (22,1–21).

tovább

NEHÉMIÁS 3,1-5. 33-38 - Csak bátorság!

„Már olyan sokszor megpróbáltad és minden alkalommal félúton visszafordultál. Ezúttal miért nem?” Időnként felteszem magamnak ezt a kérdést. Már sokszor mertem önálló lépéseket tenni. 

tovább

2017. szeptember 25. hétfő

Tartsátok becsületbeli dolognak, hogy csendesen éljetek, tegyétek a magatok dolgát, és saját kezetekkel dolgozzatok, ahogyan elrendeltük nektek. (1Thess 4:11)

tovább

ifj. Bartha Sándor: Elfáradtunk?

Még távol a csúcs.
Még nagyon messze.
Ködfoszlányok és felhők fedte,
messzi csúcs.
Ólomléptekkel, kőnehéz szívekkel
araszolunk felé,
s míg magunknak bíztatón suttogunk:
menni, menni kell!

tovább