Működőképes modellek után kutatva - egy amerikai út tapasztalatai

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

óházi józsef

2012-11-07 - 23:04

Érdekes beszámoló . És mi az akadálya, hogy a tiszteletes urak itthon egymásban testvért, munkatársat lássanak? Hogy jöhettek ki a "képzőből", hogy erről nem kaptak felvilágosítást? Kinek lenne a kötelessége, hogy (Isten előtti felelősséggel) számonkérje azt, ami egyébként triviális?
Kinek a joga, felelőssége a lelkészi munka ellenőrzése? Az egy mondatnyi utalásból olyan ellentétek feszülésére lehet következtetni,amelyeket álmában nem gondol a kívülálló. Kinek a felelőssége, hogy ezt számonkérje a konkrét esetekben? (Nem tudom, hogy másban is megfogalmazódnak- e hasonló gondolatok? Egyáltalán szabad- e itt, ezen a fórumon ilyesmit leírni?

Kormos Mikl�s

2012-10-01 - 08:22

Nekem néhol érthetetlenek a válaszok. Az igaz, nem végeztem teológiát, egyszerű református ember vagyok. Talán tovább kellene képezni a híveket is. Szívesen szereznék tapasztalatokat külföldi gyülekezeteknél. Vizsgálnám az ottani gyülekezetbe járási szokásokat, az elhangzott istentiszteletek érthetőségét, stb.
Sajnos nem dolgozik rokonom az egyházi szervezeten belül, így ezirányú támogatást nem fogok kapni.
Imádkozni fogok, hogy az igazság szellemében se legyenek negatív gondolataim.

Kiss �bel Luk�cs

2012-09-28 - 22:45

Köszönjük, hogy csináltok ilyeneket - elmentetek és megosztjátok ezeket a tapasztalatokat.
A szemléletváltás folyamatban!
Isen áldjon benneteket gazdagon!

Ábel

Adminisztrátor

2012-09-28 - 07:52

A Zsinati Ifjúsági Iroda szervezésében nyolcfős delegáció részeként tett szakmai látogatást az Egyesült Államokba ifj. Csomós József. Az ifjúsági referenst a kint látott modellekről faggattuk, illetve arról milyen gondolatokkal gazdagodott a júniusi utazásból hazatérve.
A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

„…ha nekem nem is hinnétek, higgyetek a cselekedeteknek, hogy felismerjétek és tudjátok: az Atya énbennem van, és én az Atyában.” Jn 10,38

Lk 12,41–59

„…a föld és az ég jelenségeit felismeritek, e mostani időt miért nem tudjátok felismerni?” (56). 

tovább

(30) „Az igaz soha meg nem inog, de a bűnösök nem maradnak meg a földön.” (Példabeszédek 10)

– Károli Gáspár fordítása így hangzik: „Az igaz soha meg nem mozdul; de az istentelenek nem lakják a földet.” Az egyik ismerősöm „lecserélte” a feleségét; de a felesége korábban már megcsalta őt. Ismerem mindkettőt, nyughatatlanok, a szemük sem áll jól: egy talicskát nem bíznék rájuk. 

tovább

Lukács 21,5–11 - Perspektívaváltás

Nagy Heródes, aki Jézus születésekor kormányzott, a templomból igazi pompás épületet csinált, amely akkoriban nem csak a zsidók körében váltott ki nagy csodálkozást. 

tovább

2018. március 6.

Okos istentisztelet

„Kérlek azért titeket, testvéreim, az Isten irgalmasságára, hogy okos istentiszteletként szánjátok oda magatokat élő szent Istennek tetsző áldozatul, és ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg elmétek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.” (Róm 12,1-2)

tovább

Tanka János: Tavaszodik

Köszönöm neked ezt a percet,
én Istenem, hogy víg vagyok,
hogy hó olvad a lágy barázdán,
a mogyoró is bomlik sárgán,
s az égből azúr-illatok

felhője csap szívem tavába
s vitorláit ezernyi cél
hajrázó hittel újra bontja;
mint türelmetlen feslő bodza
melegszem napod fényinél,