Gyászjelentés

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Adminisztrátor

2017-05-18 - 10:41

Mély fájdalommal, de Isten akaratát elfogadva tudatjuk, hogy Dr. Sándor Endre nyugalmazott református lelkipásztor a vámosújfalui, bodrogolaszi, erdőhorváti, sárazsadányi, tolcsvai, golopi, monoki gyülekezetek egykori lelkipásztora, utoljára az olaszliszkai gyülekezet tagja, életének 72., házasságának 49. évében, 2017. május 16-án visszaadta lelkét Teremtőjének. A feltámadás reménységében búcsúzunk tőle 2017. május 23-án, kedd délután 14 órától az olaszliszkai temetőben.
A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

Azért szeret engem az Atya, mert én odaadom az életemet, hogy aztán újra visszavegyem. Jn 10,17

Péld 19,10–29

„Sokféle szándék van az ember szívében, de csak az Úr tervei valósulnak meg” (21). Életünk legsúlyosabb problémája, hogy szívünk nem Isten szerint való szándékai romlásba visznek bennünket és világunkat. 

tovább

(12) „A béres nem igazi pásztor…” (János 10,11–21)

CSAK JÉZUST EGYEDÜL! (Márk 9,8) – 1. Jézus Krisztus kijelentése egyértelmű, hiszen világosan kimondja: csak, aki az ajtón megy be, az tapasztalhatja meg az Úr megváltó, üdvösséges ajándékait. 

tovább

NEHÉMIÁS 1,1-11 - Istenem, tartsd meg szavadat!

„Anya, megígérted nekem, hogy ma még...” Ezeket a szavakat valószínű minden anyuka jól ismeri. Gyerekeink szavunkon fognak. És ez jól van így.

tovább

2017. szeptember 22. péntek

Tartsátok becsületbeli dolognak, hogy csendesen éljetek, tegyétek a magatok dolgát, és saját kezetekkel dolgozzatok, ahogyan elrendeltük nektek. (1Thess 4:11)

tovább

Füle Lajos: A hamu tanítása

A hamut néztem reggel, odalent,
A nagy kosárban, míg pihent puhán;
S szürke, elomló halmai felett,
Megéreztem egy nagy kérdőjelet.

A nagy kosárban, benne hallgatott
A fű, a fa, az erdő élete.
És kijelentést hordozott a csend,
Hogy hivatásának, mind megfelelt.

tovább