Pályázatot írt ki a HEKS cigánymissziós munkára

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Adminisztrátor

2018-01-08 - 11:27

2018. január 29-ig kérhetnek támogatás a magyarországi református gyülekezetek a Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezetétől (HEKS) a roma gyermekek és családok között végzett szolgálathoz.
A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

Én az Atyától jöttem, és eljöttem a világba, de most elhagyom a világot, és az Atyához megyek. Jn 16,28

Lk 21,29–38

„Isten országa” és annak közelsége (31–32) emberfeletti erőt adott a szenvedés útján haladó Jézusnak – és óriási erőt adhat a minket elnyelni kész (34–36) világban nekünk is. 

tovább

(8) „A mi segítségünk az Úr nevében van…” (Zsoltárok 124)

A SZABADÍTÓ ISTEN DICSÉRETE.

– 1. Ez a zsoltár általánosan fogalmazza meg a veszedelemből népét megszabadító Isten dicséretét. A zsoltáros szándékosan elhagyja a magasztalás mögött rejlő konkrét esemény megnevezését. Az általánosítás teszi lehetővé, hogy teljesen a magunkévá tegyük az üzenetet.

tovább

LUKÁCS 22,47–53 - Meglepően más

Emberi létünkhöz hozzátartoznak a lelki sebek és csalódások. Embertársaink akarva vagy akaratlanul, de újra meg újra megsértenek. Ezek a sértések belül „kicsivé” tesznek minket. 

tovább

2018. április 7.

Önzetlen szeretet

Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért. (Jn 15,13)

tovább

Charles Wesley ford.:Somogy Géza: Tudom, hogy hű Megváltóm él

Tudom, hogy hű Megváltóm él
És folyton rám tekint.
Jelét mutatja, hogy szeret,
Áldást osztott megint.

Emelt fővel járok tehát:
Az üdvösség enyém.
Szabadnak érzem már magam,
Kegyelme nyúlt felém.

tovább