Dr. Pecsuk Ottó bibliavasárnapi szolgálata Boldván

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Adminisztrátor

2020-02-18 - 09:49

2020. március 1-jén a boldvai református gyülekezetben bibliavasárnapi úrvacsorás istentiszteleten szolgál 10 órától Dr. Pecsuk Ottó református lelkész, a Magyar Bibliatársulat főtitkára, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának tanára.
A teljes hír megtekintése

rss

Napi lelki táplálék

De ha abból, amid lesz, valamit az ÚRnak szentelsz, vagy fogadalommal felajánlasz, azt vidd el magaddal arra a helyre, amelyet kiválaszt az ÚR. 5Móz 12,26

1Móz 27,1–33

„…Jákób éppen csak kijött apjától, Izsáktól, amikor a bátyja, Ézsau is megjött a vadászatból” (30). Ha csalsz, leginkább önmagadat csapod be. 

tovább

(34) „Íme, az én anyám és az én testvéreim.” (Márk 3,31–35)

VÉR SZERINTI ÉS LELKI CSALÁD.

– 1. Döbbenetes a kontraszt: Jézus a sokasággal bent van egy házban (20), a hozzátartozói pedig kint megálltak és beküldtek érte valakit, hívatták őt. 

tovább

2 SÁMUEL 15,1–16 - Stratégiai játék

Absolon, Dávid harmadik fia egy dörzsölt stratéga. Két éven keresztül tette a szépet az embereknek, megnyerte a szíveiket, bebiztosította a maga helyét a népszerűségi lista elején. 

tovább

2018. május 28.

„Barnabás azután elment Tarzuszba, hogy felkeresse Sault. Amikor megtalálta, magával vitte Antiókhiába. Így történt, hogy egy teljes esztendeig dolgoztak együtt a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak.” (ApCsel 11:25-26)

tovább

Reviczky Gyula: Miatyánk

Urunk, atyánk, az ég lakója;

A csillagoknak alkotója,

Ki fenntartod mindenütt a rendet;

Dicsőség a te nagy nevednek!

tovább