Politikusok és lelkészek fociztak Diósgyőrben

2019. Mar 25., szerző: Adminisztrátor

A Magyar Parlament SE és a Kárpátaljai Református Egyház válogatottja játszott egymással barátságos labdarúgó mérkőzést Miskolcon. A meccsnek az "Év Stadionja" címet elnyerő DVTK Stadion zárt kapuk mögött adott otthont szombaton.

A két csapat utoljára 2016-ban találkozott Beregszászban. A parlamenti képviselők akkor 6:2-re nyertek a házigazda lelkészek ellen. A kárpátaljaiaknak ezúttal idegenben nyílt lehetőségük visszavágni és a játékuk alapján minden esélyük meg volt a győzelemre.

A 2x40 perces mérkőzés első félidejét ők kezdték magabiztosabban. Rögtön az első percben a felső léc, a harmadik percben Szeiler József korábbi válogatott kapus hárította a kárpátaljaiak lövését. A parlamenti csapat első, komoly helyzetére a 17. percig kellett várni.

A tizenhatoson belül ellőtt, jobb alsó sarokba szánt labda alig egy méterrel kerülte el a lelkészek kapuját. A gól nélküli játék után a kárpátaljaiak a 23. percben megszerezték a vezetést. Előnyüket a 35. percig tudták megtartani, ekkor az országgyűlés játékosa egy távoli lövéssel kiegyenlített. Az első félidőben több találat nem született, a csapatok 1:1-es állásnál mentek az öltözőkbe.

A második félidőben érezhető volt, hogy a kárpátaljaiak elfáradtak. A nagyobb létszámmal érkező, így több friss erőt mozgósítani képes képviselői csapat folyamatos nyomás alatt tartotta a lelkészek kapuját. Rövid passzokból építkező helyzeteiket az 57. és a 70. percben is sikerült gólra váltaniuk. A lelkészek a kétgólos hátrányban sem adták fel a mérkőzést. Végül a 78. percben szépítettek, de kiegyenlíteniük már nem sikerült. A végeredmény 3:2 lett.

Az országgyűlési képviselőkből, politikusokból és a parlamenti őrség tagjaiból álló csapat kapitánya, Kövér László házelnök a mérkőzést követően portálunknak úgy nyilatkozott: sportszerű játék zajlott a miskolci stadionban, kevés szabálytalankodással. „A futball egy olyan játék, ami akkor is magával ragadja az embert, ha nincs különösebb tétje a mérkőzésnek. Ennek a meccsnek sem volt, mégis mindenki beleadott apait-anyait.” Az országgyűlés elnöke hangsúlyozta: a mérkőzés jó lehetőséget adott arra, hogy ápolják a kapcsolatot a határon túli magyarokkal.

Balogh Attila református esperes, a kárpátaljai lelkészek csapatkapitánya elmondta: fantasztikus érzés volt profi körülmények között játszani, és bár a képviselők kondícióban, felkészültségben és összeszokottságban is jobbak voltak, nem a végeredmény számít. „Számunkra a legfontosabb, hogy közösségben lehettünk anyaországi testvéreinkkel és ez által is kifejezhettük összetartozásunkat!”

Szöveg és képek: Kojsza Péter